FIJET Golden Apple   (Altın Elma)

Her yıl FIJET "Dünya Turizm Yazarlar ve Gazetecileri Federasyonu" tarafından verilen ve "Turizm Oskarı" olarak bilinen "GOLDEN APPLE" veya "La Palm D'Or", Türkçe tanıtımı ile "ALTIN ELMA" ödülü bu güne kadar 60 ülkede 67 kez sahiplerini buldu.

Son 47 yıldır bu üstünlük ödülü bir ülkeye, bir kuruluşa, kente veya kişiye turizm'i geliştirip, yükseltmek, sürdürebilirlik sağlamak konusundaki etkin çabaları ve başarıları değerlendirilerek verilmektedir.

Esasen, ödül sahipleri Turizm Endüstrisi'ni yükseltme ve ileriye götürme çabalarının değer ve destek gördüğünü yansıtırlar.

FIJET, dünyanın her yerinde sürdürülebilir turizm'in, somut veya soyut kültür mirası, doğal miras ve doğrudan kazanımların insanların sosyal ve ekonomik çıkarlarına ve turizm hedeflerine ulaşmasını etkin şekilde desteklemektedir.

Biliyoruz ki, kültür, ekonomik gelişme ile birlikte barış ve hoşgörü için önemli bir faktördür. 28 Eylül 2018 tarihinde FIJET farklı kültür mirası olan şehirlerden Diyarbakır (Türkiye)'ı yılın kültür sloganı ile beraber ödüllendirdi.

Bizim mirasımız "geçmiş ile geleceğin buluştuğu yerdir."

FIJET sloganı "farklılık ve çeşitlilik içinde kültürel miras bizi biraraya getirir"

Copyright 2019
Aturjet bir FIJET üyesidir.