blog

1. İstanbul Balkan Turizmi Borsası Fuarı

Türkiye’de turizm vizyonunun gelişmesi konusundaki katkıları ve sahip olduğu değerlerle önemli mihenk taşlarından biri olan İstanbul’da düzenlenecek 1.İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, sektöre yepyeni bir kaynak yaratarak sektörel iş birlikleri imkanlarının artırılmasını sağlayacak.

Bir turizm borsası niteliğinde planlanan fuar, hedef ülkelerden gelecek satın alım heyetlerini dünyanın birçok yerinden gelen katılımcı ve ziyaretçilerle İstanbul gibi stratejik öneme sahip bir pazarda buluşturacak.

20-22 Eylül 2023 tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan 1.İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, Türkiye ve Balkanlar arasındaki ilişkileri güçlendirirken aynı zamanda bölgede bulunan ve komşu olan tüm ülkelerin turizm profesyonellerinin tek alanda bir araya gelmesine olanak tanıyacak.


YER: Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul

TARİH: 20 - 22 Eylül 2023

KAYIT: https://www.ibtb.com.tr/app/invitation/

---

Fuarın Amacı

Büyük bir metropol ve dünyanın önemli kentlerinden olan İstanbul hem pazarlama, hem de satın alma potansiyeli yüksek bir şehir olarak fuar katılımcılarına büyük avantajlar sunacak niteliktedir. Hedef pazarlardan davet edilecek hosted buyerlar ve dünyanın birçok yerinden gelecek katılımcı ve ziyaretçiler arasında gerçekleşecek ikili görüşmeler ile fuar bir turizm borsası haline gelecek.

Katılımcılar; termal, kış, dağ, kruvaziyer, deniz, kültür, MICE ve inanç turizmi gibi değişik alanlarda yeni turizm pazarları ve Türkiye ile ortak tur paketleri oluşturmak için iş birlikleri yapabilecek.

Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki ilişkinin kaynağı zengin kültürel mirasa, dini kimliğe ve coğrafi yakınlığa dayanır. Bu büyük potansiyelden faydalanarak, daha iyi bir tanıtımla katılımcı tüm ülkeler daha fazla turist çekme imkanı yaratacak.

Ülkelerin hiç bilinmeyen turistik bölgelerinin tanıtımı yapılabilecek. Katılımcılar, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelecek olan hosted buyer’lar ile görüşerek, kurumlarını, ürünlerini tanıtabilecek ve yeni pazarlarla iş yapma fırsatı elde edecek.

Balkan ülkelerinden gelecek olan kurum ve kuruluşlarla yeni iş birlikleri yapılabilecek.

Katılımcılar ürün ve hizmetlerini tanıtırken aynı zamanda, yeni turizm destinasyonları hakkında bilgi edinebilecek, Balkan ülkeleri ve Türkiye’deki turizm trendlerini öğrenerek yeni tur paketleri oluşturabilecek, iş ağını genişletebilecek.